Nowe mieszkanie, nowy początek!

Inwestorka to sympatyczna młoda kobieta, która otwiera nowy etap w życiu, czego wyrazem jest między innymi mieszkanie, urządzone stricte według jej wytycznych. Najważniejszym było, aby nowy dom był spokojną przystanią dla niej i dla dzieci oraz, żeby był jasny i przestronny, ozdobiony rodzinnymi pamiątkami.

W związku z tym dwa najmniejsze pokoje przeznaczono na pokoje dziecięce, które sąsiadują z sypialnią główną oraz z gabinetem powstałym w miejscu dotychczasowej kuchni. Ze względu na nietypowy kształt salonu, wc i przedpokoju zdecydowano się na zmianę układu funkcjonalnego – w miejscu dotychczasowej małej łazienki i wnęki w pokoju dziennym powstał aneks kuchenny sąsiadujący z dużym, dębowym stołem mieszczącym całą rodzinę. Z kolei w miejscu drzwi do wc, które znajdowały się naprzeciwko drzwi wejściowych, zaproponowano ustawienie przestronnej, przedwojennej szafy oraz małego siedziska wykonanego z szafki nocnej po babci.

Dominujące kolory we wnętrzach to biel offwhite i szlachetny odcień naturalnego dębu - to połączenie dominuje w całym mieszkaniu, jednak, zależnie od pomieszczenia, jest uzupełniane o odcienie stonowanej pomarańczy (pokój Patryka), stalowego i pastelowego błękitu (pokój Sebastiana i aneks kuchenny), butelkowej zieleni (gabinet), czy jasnego złota i niklu (główna sypialnia). Ze względu na chłodną paletę barw postawiono akcent na zróżnicowanie faktur, i tak w przedpokoju pojawia się cegła licówka, delikatny beżowy cement w łazience oraz subtelny tynk w salonie zestawiony z metalowymi ażurowymi panelami i starymi olchowymi deskami stanowiącymi nawiązanie do krokwi widocznych na poddaszach. Ciekawymi elementami, które nadają smaku całej kompozycji są meble oraz klamki wyszperane na strychu i na targach staroci - to dzięki nim mieszkanie jest przytulne i intrygujące. Na szczególną uwagę zasługują też drzwi dla krasnoludków, które pozwalają tym miłym gościom na swobodne korzystanie z lokalu.

Projekt mimo modyfikacji ma spójny charakter, konsekwentnie bowiem czerpie z estetyki bohemy przełomu XIX i XX wieku, a przeplatające się wątki industrialne i postindustrialne stanowią intrygujące uzupełnienie kompozycji.

Anna Deptuła

Tel: +48 570 357 555
E-mail: design@pieknietu.pl