Koncepcja: ośrodek leczniczy, czyli otoczenie może pomóc!

Koncepcja projektu wnętrz dla nowej siedziby fundacji, która opiekuje się ludźmi z problemami natury psychicznej. Miejsce, w którym będzie można urządzić zarówno poradnie dla pacjentów leczonych w ramach leczenia ambulatoryjnego jak i fajnie zaaranżowany ośrodek na dłuższe pobyty podopiecznych: (w większości) kobiety cierpiące na anoreksję czy bulimię przyjmowane są na sześciotygodniowe turnusy, w czasie których znajdują się pod całodobową opieką specjalistów.

Mając na uwadze powyższe, niezwykle istotnym stało się, aby lokal (o pow. 570 mkw.) swoim wyglądem i klimatem przekazywał, że jest to miejsce, w którym liczy się człowiek, jego bezpieczeństwo, wygoda ale także poczucie sprawczości i budowanie wspólnoty. Stąd w projekcie pojawiły się nowoczesne aranżacje, z dodatkiem stylu boho.

Przewidziano miejsce na wspólne gotowanie, jedzenie i relaks. Wydzielono przestrzenie na spotkania z bliskimi, na własną twórczość oraz na kolektywną pracę i jej prezentację. Ważnym elementem są ażurowe przeszklenia i przepierzenia, które pozwalają na grę światłem oraz wiążą projekt wnętrza i tego co się w nim dzieje, ze światem zewnętrznym.

Projekt wykonany pro bono.

Anna Deptuła

Tel: +48 570 357 555
E-mail: design@pieknietu.pl